Ökumenikus roma imanapot tartottak Baracskán

2015. április 15., címkék: cigánymisszió, roma imanap, baracska

„Megátkoztál, meg is vertél, örök csavargóvá tettél." Milyen érzés hallani ezeket a szavakat? És ezt? „Megáldottál, megváltottál, országodba befogadtál." Száznyolcvan fokos fordulat. A sorokat könnyű átírni, de vajon hogyan fordulhatnak meg emberi sorsok?

Ökumenikus felhívás a nemzetközi romanap kapcsán

2015. április 07., címkék: roma imanap, európai egyházak konferenciája (cec), nemzetközi romanap

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) és az Európai Püspökkari Konferenciák Tanácsa (CCEE) közös üzenetben szólítja meg a kontinens keresztyén közösségeit az április 8-i nemzetközi romanap alkalmából.

Megbékélés – Egészség – Reménység

2014. március 13., címkék: roma imanap, cigánymisszió

Országos cigánymissziós találkozót és imanapot szervez a Magyarországi Református Egyház (MRE) 2014. április 12-én a Budapest-Káposztásmegyeri Református Egyházközség templomában.

A cigányokért imádkoztak

2013. április 18., címkék: roma imanap, cigánymisszió, ökumenikus tanács (meöt), baracska, steinbach józsef

A baracskai büntetés-végrehajtási intézetben tartották az idei roma imanap ökumenikus rendezvényét.

Imádsággal a cigányokért

2013. március 24., címkék: roma imanap, cigánymisszió, roma kultúra világnapja

2013 tavaszán a roma kultúra világnapjához a Magyarországi Református Egyház a gyülekezetek imádságra hívásával csatlakozik. Április 11-én, csütörtökön a baracskai börtönben tartjuk meg az ökumenikus imatalálkozót.